Testületek
Szakértői testület
A PénzSztár verseny feladatait a Szakértői testület állítja össze, amelynek tagjai neves, nagy tapasztalattal rendelkező pénzügyi, gazdasági szakemberek. A testület elnöke: Dr. Bod Péter Ákos, a Budapesti Corvinus Egyetem professzora.

Balázs Árpád
cégtárs, könyvvizsgálati üzletágvezető, PwC Magyarország
Húsz éve csatlakozott a PwC Magyarország könyvvizsgáló csapatához, miután sikeresen megszerezte diplomáját a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen. Kétéves kiküldetése után 1998-ban tért vissza az Egyesült Királyságból, amikortól kezdődően a pénzügyi szektor könyvvizsgálati feladataira szakosodott. Emellett több speciális, a pénzintézetekhez kapcsolódó projektet vezényelt le sikeresen, melyek során többek között hazai és kelet-közép-európai kereskedelmi bankok, valamint biztosítótársaságok átvilágítása is a feladatai közé tartozott. Nemzetközileg elfogadott képesített könyvvizsgálóként (ACCA), okleveles könyvvizsgálóként (ACA) és bejegyzett magyar könyvvizsgálóként számos nagynevű ügyféllel dolgozott.

Becsky-Nagy Patrícia dr. habil.
egyetemi docens, Debreceni Egyetem, Gazdaságtudományi Kar
A Debreceni Egyetem Közgazdaságtudományi Karán szerzett okleveles közgazdász diplomát. A Pénzügyi és Kontrolling tanszéken oktatott pénzügyi témájú tantárgyakat egyetemi tanársegédként, majd adjunktusként. A DE Közgazdaságtudományi Doktori Iskolában szerzett PhD fokozatot. Jelenleg a DE Gazdaságtudományi Kar Számviteli és Pénzügyi Intézetének egyetemi docense. 2016-ban habilitált a kockázatitőke-finanszírozás témájában, rendszeresen publikál hazai és nemzetközi közgazdasági és pénzügyi folyóiratokban. A Magyar Közgazdasági Társaság Hajdú-Bihar megyei Szervezetének elnökségi tagja. 2014-ben szerzett IFRS mérlegképes könyvelői minősítést, azóta oktat és szakértőként tevékenykedik az IFRS pénzügyi instrumentumok területén.

Berta Zsolt
oktatási bizottság elnöke, Kockázati- és Magántőke Egyesület
A Corvinus Egyetem Vezetés-szervezés szakán szerzett diplomát. Évek óta a kockázati tőke piacon dolgozik. Jelenleg az iCatapult Zrt. vezérigazgatója, a Kockázati- és Magántőke Egyesület oktatási bizottságának elnöke, a BME Mérnöktovábbképző Intézet vendégtanára, illetve a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségének Bossconnect mentora. Korábban a kkv és kockázati tőke, startup tanácsadás & interim menedzsmenttel foglalkozó V-csoport ügyvezetője volt, 2008-2010 között pedig a Walker and Williams Ingatlanfejelsztési társaságot vezette. A két megbízás közötti időszakban saját ingatlanprojektjeit kezelte és vezette.

Bod Péter Ákos dr.
egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem
1975-ben szerzett közgazdasági diplomát, kutatómunkát végzett 1990-ig, mellette egyetemeken oktatott és doktori fokozatot szerzett. Tanított amerikai és nyugat-európai egyetemeken, dolgozott ENSZ-tanácsadóként. 1990–1991-ben ipari és kereskedelmi miniszter. 1991–1994 között az MNB elnöke. 1995–1997 között a londoni EBRD igazgatótanácsának tagja. A Károli Gáspár Református Egyetemen (1998–2010) és a Veszprémi Egyetemen (1998–2001) tanított, 2000-től a Corvinus Egyetem professzora. Több vállalatnál fb-tag, szakfolyóiratok szerkesztőbizottságának tagja, a Magyar Közgazdasági Társaság alelnöke.

Csabai Károly
pénzügyi szakközgazdász, szakújságíró
A budapesti közgazdaságtudományi egyetem pénzügy szakának elvégzését követően, 1988-tól a Magyar Nemzeti Bank IMF-Világbank főosztályán dolgozott. 1989 végétől újságíróként folytatta pályafutását a Magyar Hírlapnál, a Népszabadságnál, a Világgazdaságnál, a Figyelőnél és a HVG-nél. Munkáját 1996-ban Pulitzer-díjjal ismerték el, 2003-ban megkapta a Minőségi újságírásért díjat. 1998-ban szakmai közgazdász diplomát szerzett a budapesti közgázon. 2005-ben a HVG washingtoni tudósítójaként tevékenykedett, 2015-től pedig a Világgazdaság főmunkatársaként folytatta pályafutását.

Dudás György
tőkepiaci szakértő
A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem elvégzését követően előbb a Budapest Bank letétkezelési területét vezette, majd 1995-ben a KELER (akkor Központi Elszámolóház és Értéktár (Budapest)) csapatához csatlakozott. Itt különböző vezetői posztokat bejárva, 2003-ban a cég vezérigazgatója lett. Aktív szerepet vállalt a nemzetközi szakmai szervezetekben is: az európai értéktárak szövetségének (ECSDA) alelnöke volt több, mint 10 éven át és a nemzetközi értékpapírkódkiadó szervezeteket tömörítő globális szervezet (ANNA) igazgatóságának is 6 éven át volt tagja. KELER-es pozícióját 2017 őszén hagyta ott. Jelenleg tanácsadási tevékenységet végez – elsősorban nemzetközi piacokon.

Farkas Ramón dr.
életbiztosítási ág vezetője, MABISZ
2001-ben végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán, jogász szakon. Biztosítási-, egészségügyi- és környezetvédelmi szakjogász diplomával rendelkezik. 2003-2010 között a Generali-Providencia Biztosító Zrt. (ma Generali Biztosító Zrt.) élet-, baleset-, és betegségbiztosítási területért felelős jogásza, közben több évig a Generali Önkéntes Nyugdíjpénztár jogtanácsosa volt. 2010 óta a Magyar Biztosítók Szövetsége életbiztosítási ágának vezetője.

Györgyi Dóra dr.
jogtanácsos, compliance officer, Lízingszövetség
1991-ben kezdte meg jogi tanulmányait a József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán Szegeden, melyet Budapesten, az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen fejezett be 1996-ban summa cum laude minősítéssel. Ügyvédjelöltként 1998-ban szakvizsgázott. Több évet dolgozott a Raiffeisen Bankcsoportnál, a VB Leasingnél. 2008-ban lett az IKB Leasing jogtanácsosa, majd 2012-től a compliance officere. 2010 óta a Lízingszövetség Oktatási Bizottságának, 2012-től a Kodifikációs Munkacsoportjának vezetője. A Lízingszövetség a Deloitte-tal közösen őt részesítette az „Év Lízingszakembere” díjban 2012-ben.

Hajnalka Zsolt dr.
óraadó, Budapesti Gazdasági Egyetem
A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem külkereskedelmi szakán diplomázott, rövid egyetemi kutatómunka után a Külkereskedelmi Főiskolán tanított. Ezt követően az MKB Bankban tevékenykedett különféle területeken: nemzetközi kapcsolatok, délszláv bankképviselet Ljubljanában, vállalatfinanszírozás, értékesítés támogatás, kapcsolattartás a tulajdonos müncheni bankkal 2014 és 2016 között a MAJOSZ felügyelőbizottságának tagjaként támogatta a járműipari beszállítók szakmai szervezetének munkáját. 2016 óta dolgozik a JVSZ-nél, feladata a tagokkal történő kapcsolattartás, új tagok akvizíciója.

Halm Tamás dr.
főszerkesztő, Közgazdasági Szemle
1977-ben a budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem kereskedelempolitika és nemzetközi pénzügyek szakágazatán diplomázott, doktori fokozatot 1979-ben szerzett. 2003–2006 a Nemzeti Fejlesztési Hivatal elnökhelyettese. 2006–2011 a Gazdasági és Szociális Tanács főtitkára. Azóta a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Karán oktat. A Budapesti Corvinus Egyetem címzetes docense. 1981–1989 szakosztályi titkár a Magyar Közgazdasági Társaságban, 1989–1999 a szervezet főtitkárhelyettese, 1999–2014 a főtitkára. 2011. január 1. óta a Közgazdasági Szemle főszerkesztője.

Hardy Ilona dr.
elnök, Aranykor Önkéntes Nyugdíjpénztár
Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán szerzett jogász diplomát. 1988 és 1992 között a Budapesti Értéktőzsde alapító ügyvezető igazgatójaként tevékenykedett. 1993-1996 között az MNB Jegybank Tanács tagja, majd 2004-2010 között az MNB Monetáris Tanács tagja volt. Tizennyolc éven át, az alapítástól 2015-ig töltötte be a Befektető-védelmi Alap elnöki tisztségét. 1995 óta az Aranykor Önkéntes Nyugdíjpénztár alapító elnöke. Számos szakmai, közéleti és társadalmi tevékenységet végez: a Magyar Atlanti Tanács alelnöke (1997-től), a Magyar Közgazdasági Társaság Pénzügyi Szakosztályának elnökségi tagja (2002-től), a BÉT Tőzsdei Tanácsadó Testület tagja (2016-tól) és a Richter Gedeon Nyrt. igazgatóságának tagja (2017-től).

Horváth Ilona dr.
kutatótanár, középiskolai oktatási szakértő
Az ELTE Bölcsészettudományi Karán kapott történelem, orosz nyelv, filozófia szakos tanári diplomát. Középiskolai tanár, egyetemi oktató 1990-ig,ez évben doktori fokozatot szerzett Kelet-Európa újkori története témában. Érettségi elnök, 2005 óta emelt szintű vizsgabizottsági elnök, 2006-tól vezetőtanár. 2016-ban kutatótanár fokozatot kapott. Kutatóprogramja szaktudományi és tantárgy-pedagógiai kutatások megvalósítása, az egyes folyamatok gyakorlati, empirikus megvalósulási megközelítése, az elméleti háttér feltárásával. 2015-2016 években egyetemi kutatócsoportmunkájában vett részt. 2013-tól a PénzSztár verseny pedagógiai, gazdaságtörténeti szakértője.Történelmi, közgazdasági könyvek szerkesztője, pedagógiai tanácsadója. A Magyar Történelmi Társulat Tanári Tagozata elnökségének tagja.

Kádár Gabriella dr.
vezérigazgató, CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.
Tanulmányait az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán végezte, a diploma megszerzését, jogi szakvizsga letételét követően biztosítási szakjogász képesítést szerzett. Az ING cégcsoport különböző területein dolgozott 1994 és 2003 között, ügyvezető igazgatóként a nyugdíjpénztári, majd a munkavállalói juttatásokkal foglalkozó (Employee Benefit) területeket vezette. Ezt követően, 2003 és 2009 között a Deloitte Magyarország marketing és üzletfejlesztési igazgatója volt. A CIG Pannóniához 2009 októberében csatlakozott, ahol kezdetben az alternatív értékesítési csatornáért volt felelős, ezt követően pedig értékesítési vezérigazgató-helyettesi pozíciót töltött be. 2014. január 6. óta vezérigazgató és a társaság első számú vezetője.

Kerékgyártó Csaba dr.
főtitkárságvezető, a nem-életbiztosítási ág vezetője, MABISZ
Tanulmányait az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán, jogász szakon végezte, majd biztosítási szakjogász diplomát szerzett az ELTE Jogi Továbbképző Intézetében. Jogászként a MÁV Rt. vezérigazgatóságán, majd tíz évig a Generali csoport jogi osztályán dolgozott, ezt követően a Wáberer Biztosító Zrt. vezető jogtanácsosa volt, 2010 óta a MABISZ főtitkárságvezetője és nem-életbiztosítási ágának vezetője. Szakmai tapasztatot szerzett a nemzetközi kárrendezésben, a Generali Konszern European Works Council tagjaként, a hazai vállalatcsoport képviselőjeként, illetve a Generali Konszern European Works Council, SelectCommittee-ben, a kelet-Európai vállalatcsoport képviselőjeként.

Kerekes György István
főszerkesztő, Magyar Pénzügyi Almanach
1981-ben szerzett közgazdász diplomát, 1982-ben gyártásvezetői, 1990-ben riporteri képesítést. 1981 és 1995 között a Magyar Televízióban közgazdasági-pénzügyi területeken tevékenykedett. A TAS-11 Kft. ügyvezető-főszerkesztőjeként 1995 óta pénzügyi, gazdasági jellegű tankönyvek, szakkönyvek – köztük a Magyar Pénzügyi Almanach – szerkesztését, kiadását, pénzügyi internetes portálok üzemeltetését, internet-televíziós pénzügyi-gazdasági oktatóműsorok készítését irányítja. 2007-től a Magyar Közgazdasági Társaság felügyelőbizottságának tagja, 2008-tól a Szent István Egyetem címzetes egyetemi docense.

Kovács Árpád dr.
elnök, Költségvetési Tanács
1971-ben diplomázott a Budapesti Műszaki Egyetemen, 1979-ben doktorált és 2001-ben szerezte meg PhD-fokozatát. 1990-ben az Állami Számvevőszék főcsoportfőnöke, később igazgatója lett. 1996-ban az ÁPV Rt. igazgatótanácsának elnökévé, 1997-ben az Állami Számvevőszék elnökévé választották. Ez utóbbi tisztségét 2009-ig töltötte be. 2004 és 2007 között a számvevőszékek világszervezetének, az INTOSAI kormányzótanácsának elnöke volt. A Magyar Közgazdasági Társaság elnökségi tagja volt, majd 2002-ben annak alelnökévé, 2008-ban elnökévé választották. 2003-ban habilitált. 2008-tól az ELTE ÁJK Közgazdaságtani és statisztikai tanszékének egyetemi docense.

Kravalik Gábor dr.
elnök, Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége
1995-ben az ELTE Állam- és jogtudományi Karán diplomázott, 1997-ben szerzett DEA fokozatot Franciaországban, 1998-ban szakvizsgázott, jogász-közgazdász, biztosítási szakjogász. 1998-tól kezdett az Allianz Hungária Nyugdíjpénztárnál, melynek jelenleg igazgatója, 2004-ben az Allianz Hungária Egészségpénztár alapítói közé tartozott, melynek ügyvezető igazgatója. 1995-től oktat a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karán, 2008-tól címzetes egyetemi docensként. 2015-től a Stabilitás Pénztárszövetség elnöke, mely érdekvédelmi szervezet névváltást követően Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége néven folytatja munkáját.

Kovács Péter dr.
dékán, Szegedi Tudományegyetem
Matematika tanári diplomáját követően közgazdaságtani doktori fokozatot szerzett a Szegedi Tudományegyetemen. Jelenleg az egyetem Statisztikai és Demográfiai Tanszékének vezetője. Több nemzetközi statisztikai jártassági és oktatásfejlesztési projekt résztvevője. 2012 óta az MTA Statisztikai és Jövőkutatási Bizottságának tagja, a Statisztikai Tudományos Albizottságának titkára. Kiemelt kutatási területe a pénzügyi kultúra vizsgálata és fejlesztése, a középiskolások pénzügyi kultúráját vizsgáló és fejlesztő egyesületről elnevezett Econventio-teszt megvalósításának egyik közreműködője.

Lovas György
versenyszervező, TAS-11 Kft.
Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal Oktatási Intézetének nyugalmazott igazgatója. A Budapesti Műszaki Egyetemen végzett okleveles építőmérnök. Telekommunikációs újságíró képzésben részesült. Dolgozott a nyomtatott sajtóban és az elektronikus médiában. Egerben végzett pedagógia, médiapedagógia, fejlesztő pedagógia szakon. Felnőttképzési szakértő, kommunikációs, stressz-kezelő és vezetői készségfejlesztő tréner. Ismeretterjesztő televíziós műsorok szerkesztő műsorvezetője. A Magyar Tudományos Akadémia újságírói díjának tulajdonosa.

Mokrai Mihály dr.
elnök, Pénzügyi Vállalkozások Országos Egyesülete
A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán diplomázott 1996-ban, majd 2003-ban a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerzett bank szakjogász végzettséget. 1985 és 1989 között a Honvédelmi Minisztériumnál, 1989 és 1992 között a Belügyminisztériumnál dolgozott. 1996–1997-ben pénzügyi tanácsadóként tevékenykedett a Credit-RW Pénzügyi Tanácsadó Kft.-nél. Igazgatósági elnöki tisztséget töltött be 1996 és 2007 között a LAKISZ Szövetkezetnél, 2000 és 2008 között pedig a BÁTOR Pénzügyi Zrt.-nél. 2008-tól 2010-ig Miskolc város alpolgármestere volt. 1998-tól a Pénzügyi Vállalkozások Országos Egyesületének alelnökeként, 2003-tól a szervezet elnökeként tevékenykedik.

Szendrey Silvia
ügyvezető igazgató, Joint Venture Szövetség
A budapesti közgazdaságtudományi egyetem elvégzését követően szakmai pályafutását a Magyar Nemzeti Banknál kezdte 1979-ben, ahol különböző funkciókat látott el nemzetközi területeken. Pályafutását a Creditanstalt Rt. Nemzetközi Pénzügyi Területek főosztályvezetőjeként folytatta, majd 1997-től megalapította és vezette az osztrák Oberbank képviseletét. Az Oberlízing Rt. megalapítását követően az ügyvezetés tagja, és tagja a Lízingszövetség Ellenőrző Bizottságának is. Aktívan részt vesz az Oberbank Magyarországi Fióktelepének megalapításában, ahol a HR és Marketing területet vezeti. Jelenlegi funkcióját 2009 óta tölti be.

Temmel András
főtitkár, BAMOSZ
1994-ben közgazdász diplomát szerzett a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen. 1994 és 2003 között különféle vezető beosztásokban dolgozott a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletén, a Kibocsátások és Befektetési Alapok Főosztályon. 2003 óta a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének főtitkára. Igazgatósági tagként közreműködik az EFAMA (European Fund and Asset Management Association) munkájában.

Tevanné dr. Südi Annamária
főtitkár, Gazdasági Versenyhivatal
1984-ben az Államigazgatási Főiskolán igazgatásszervezői, majd rendszerszervezői, 2000-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán jogi diplomát szerzett. 1996–2003 között Budafok-Tétény, Budapest XXII. kerületi Önkormányzat aljegyzője, 2003-2007 között Budaörs Város Önkormányzat jegyzője, 2007-2011 között Budafok-Tétény, Budapest XXII. kerületi Önkormányzat jegyzője. 2011 óta a GVH főtitkára, többek között a versenykultúráért felelős szervezeti egység vezetője, amely a versenykultúra és a tudatos fogyasztói döntéshozatal kultúrájának fejlesztésével foglalkozik.

Vargáné dr. Bosnyák Ildikó
docens, Nyíregyházi Egyetem, Gazdálkodástudományi Intézet
A Nyíregyházi Főiskolán szerzett közgazdász diplomát, majd a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karán, EU szakirányon végzett okleveles közgazdászként. A Debreceni Egyetem Doktori Iskolájában folytatott Ph.D képzést. Jelenleg a Nyíregyházi Egyetem Gazdálkodástudományi Intézetének docense, 2015 és 2016 között pedig megbízott intézetigazgatója volt. „A Partiumi Tudáscentrum fejlesztése” elnevezésű – Kárpátok Tudás Akadémia alprogram – szakmai felelőse.
Szakértői testület ifjúsági munkacsoportja

Antal Balázs
pénzügy mesterszakos egyetemi hallgató, Budapesti Corvinus Egyetem
Az egri Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium diákjaként érettségizett 2014-ben. Középiskolai évei alatt több gazdasági és pénzügyi témájú tanulmányi versenyen is előkelő helyezést ért el, a 2013. évi PénzSztár verseny győztes csapatának tagja volt. Jövő tavasszal fejezi be a Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy mesterszakát. Egyetemi tanulmányai mellett több mint egy évet dolgozott a Morgan Stanleynél, majd egy éven át a Heller Farkas Szakkollégium elnökeként tevékenykedett. A CEMS Master in International Management program keretében, 2019 tavaszán egy szemesztert töltött a svájci St. Galleni Egyetemen. Ez idő alatt 3 hónapon át dolgozott a Zurich Insurance Groupnál. Jelenleg Bécsben él, ahol decemberig a Raiffeisen Bank International székhelyén gyakornok Investor Relations területen.

Balázs Marcell
pénzügy és számvitel alapszakos hallgató, Budapesti Corvinus Egyetem
A kecskeméti Bolyai János Gimnázium diákjaként a 2018. évi PénzSztár verseny 2. helyezett csapatának tagja volt. Tanulmányait a Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy és számvitel szakán szeretné folytatni. Legfőbb érdeklődési területe a tőzsde és a tőkepiacok. Mint az országos középiskolai tőzsdeverseny (KEBA-verseny) bajnoka, tőzsdei szakvizsgát is tett. Célja a tőzsdei kultúra, a befektetések, az öngondoskodás fontosságának terjesztése a fiatalok körében.

Gyárfás Adorján
nemzetközi gazdálkodás mesterszakos egyetemi hallgató, Budapesti Corvinus Egyetem
Az egri Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium kéttannyelvű, közgazdaságtan tagozatos osztályának tanulójaként a 2013-as PénzSztár verseny győztese. Jelenleg a Budapesti Corvinus Egyetem angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás mesterszakos hallgatója. Az Egyetemen a stratégiai és üzleti tanácsadás iránt érdeklődő hallgatókat tömörítő Corvinus Consulting Club alelnöke, valamint a nowUpresent! diákkör alapító tagja. Tanulmányi eredményei, illetve közösségi és szakmai tevékenysége alapján 2016-ban Köztársasági Ösztöndíjban részesült.

Rátky Márton
számvitel mesterszakos egyetemi hallgató, Budapesti Corvinus Egyetem
Diplomát szerzett a Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy és számvitel alapszakán, mesterszakos tanulmányait az egyetem számvitel szakán folytatja. Tagja a Mathias Corvinus Collegium szakkollégiumnak, valamint kétszeres köztársasági ösztöndíjas. Fél évet tanult a University of Maastricht-on.

Topercer Péter
gazdálkodási és menedzsment alapszakos hallgató, Budapesti Corvinus Egyetem
Csapatával 2017-ben első, 2018-ban harmadik helyezést ért el a PénzSztár versenyen. Középiskolásként tagja volt a Matthias Corvinus Collegiumnak, ahol elvégezte a közgazdaságtan kurzust. 2019 szeptemberétől tanulmányait a Budapesti Corvinus Egyetem gazdálkodási és menedzsment alapszakán folytatja. A PénzSztár rengeteg tudással, élménnyel és tapasztalattal ajándékozta meg, ezért döntött úgy, hogy a szakértői testület ifjúsági munkacsoportjának tagjaként segíti a verseny szervezését.

Zámbó Balázs
gazdaságinformatika alapszakos hallgató, Budapesti Corvinus Egyetem
A Tatabányai Árpád Gimnázium diákjaként a PénzSztár 2017. évi győztes és a 2018. évi 3. helyezett csapatának tagja. A 2019/2020-as tanévtől a Budapesti Corvinus Egyetemen folytatja tanulmányait gazdaságinformatikus alapszakon. Középiskolásként tagja volt a Mathias Corvinus Collegiumnak, illetve részt vett a szakkollégium képzésein. Célja aktívan segíteni a középiskolások pénzügyi ismereteinek bővítését.
Versenybizottság
A Versenybizottság dönt a verseny előkészítésével és megrendezésével kapcsolatos stratégiai kérdésekben. A bizottság tagjai a verseny megvalósítását pénzügyileg és szakmailag támogató szervezetek vezetői és a Szakértői testület elnöke. A Versenybizottság elnöke: Dr. Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke és a Magyar Közgazdasági Társaság örökös tiszteletbeli elnöke.

Bod Péter Ákos dr.
egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem

Kádár Gabriella dr.
vezérigazgató, CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.

Kerekes György
ügyvezető-főszerkesztő, TAS-11 Kft.

Kovács Árpád dr.
elnök, Költségvetési Tanács

Magyar Péter
vezérigazgató, Diákhitel Központ

Sors László dr.
a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vezetője

Tevanné dr. Südi Annamária
főtitkár, Gazdasági Versenyhivatal

Tóth Viktor
vezérigazgató-helyettes, Budapest Bank